Aktuaalne kaamera

Kolmapäev, 25. august 2010

Performance – hüvasti kroon

Pilt@internet
Käisin Kunstihoones Siim-Tanel Annuse näitusel “Raha ja poeesia”. Tegemist rahateemaliste reljeefsete maalidega, performance oli ainult üks vanem, aastast 1982. Näitus oli muidugi väga hästi ajastatud ja kindlasti ka tüng shui-ga kooskõlastatud – ainult et raha ja kunsti sidemetele pühendatud seminari kuupäevavalik 2. september, kaduneljapäev – oli valesti valitud, kuid tegevuskunstnikuna parandas autor kuupäeva meie silma all 3. septembriks.
Igatahes ilus näitus. Ja hariv, kui hakata mõtlema, kui palju erinevaid rahasid Eesti eelmisel sajandil on üle elanud. Ja millised võiks veel 21. sajandil tulla ning keda või mida nendel rahadel heroiseeritakse.

Hakkasin mõtlema, et performance on üks huvitav kunstiliik. Siin on vaataja osa võrdselt tähtis. Võid minna põõsa taha pissile ja kui annad pressiteate ja pealtvaatajad kutsud, siis võib sellest kujuneda performance, aga kui keegi seda ei näe ega tea - siis on lihtsalt nii, nagu ta on.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Kunstnik on tõesti aktiivne, kogu aeg on ta Kunstihoone ees ja muudkui jagab seletusi oma näituse kohta. Nagu tubli müügimees kunagi. Nii peabki!